Na pouliční festival plný světel a hudby do Valmezu

Až do půlnoci se bude konat další ročník oceňovaného festivalu Světlo Valmez, na který se můžete přijet podívat v pátek 23. září 2022 do Valašského Meziříčí. Těšit se můžete na festival světel a hudby. Program začne v 19 hodin. Představí se třeba kapela Mňága a Žďorp či příjemně sarkastický Kapitán Demo. Akce je pořádána v rámci Dnů města a vstup je na ní zdarma.

Podle pořadatelů se tak Valašské Meziříčí stylem městských slavností v podobě videomappingů a instalací - světelných projekcí, zařadí po bok světových metropolí jako je Praha, Berlín, Paříž či New York.

Hlavní hudební pódium vyroste na nově zrekonstruovaném valašskomeziříčském náměstí. Zde se také uskuteční slavnostní zahájení festivalu, na nějž naváže koncert kapely Mňága a Žďorp, jež vystřídá místní parta Gorilpop a závěru se ujme hudební producent, skladatel, textař a zpěvák Jiří Burian alias Kapitán Demo.

O pár desítek metrů dál se zámek Žerotínů opět stane místem hlavního dějiště největší videomappingové show. Skupina 3APES pro letošek připravila 270 stupňový 3D mapping, který bude v průběhu večera k vidění celkem ve třech opakováních. Mimo něj si budete moci připomenout videomappingy z prvních tří ročníků, či uvidíte videomapping vytvořený z tvorby místních dětí. Na přilehlé stage vystoupí D-Company a tanečníci ZUŠ Alfréda Radoka pod vedením Denisy Varga Vašíčkové, DJ Other Portal, Welding House Crew s operou na svářečky a VJ Marwin Shamma.

Přilehlé ulice, od zámku Žerotínů až po tržnici pod mostem, ožijí světelnými objekty z tvorby nejen českých předních umělců. Tři desítek instalací se ujmou Michal Pustějovský, Jozef Suchoža, Petr Stanický, Mikoláš Starý, Barbora Tichá, Matuš Astráb, Peter Valiska, Veronika PSotková, Jakub Cmarko, Marek Galbavý, Milan Hajdík, Ondřej Strnadel, Marek Baroš, Dan Gregor, Filip Dobias, Marek Kvetan, Viera Janušová a další. Kostel Nanebevzetí Panny Marie opět rozsvítí ZUŠ Alfréda Radoka audiovizuálním projektem VODA a v Galeriích Kaple a Sýpka budou k vidění výstavy Petra Duba a Aleše Nováka.

Část programu Světla Valmez se uskuteční také v Hospůdce Přístav, kde vyroste Letní kino, které mimo jiné promítne klip Markéty Irglové Among The Living pod režijní taktovkou Anni Ólafsdóttir. Vstup na festival Světlo Valmez je zdarma.

Podrobnosti najdete na stránkách www.svetlovalmez.cz nebo na Facebooku.

(hav s využitím tiskové zprávy, foto: facebook.com/svetlovalmez)

Příbuzné články