Na Dni s hrdiny v Dolních Vítkovicích budete moci ochutnat také polní vojenský guláš

Akce Den s hrdiny v ostravských Dolní Vítkovicích představí v sobotu 10. června složky Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje a další partnery. Od 10 do 17 hodin se návštěvníci mohou těšit na statické i dynamické ukázky novodobých hrdinů – hasičů, záchranářů, policistů, či vojáků. Pro děti budou připraveny atraktivní soutěže o upomínkové předměty, ale také polní vojenský guláš. Vstup na akci je zdarma.

Návštěvníci se mohou těšit na velké množství techniky, průlety armádních vrtulníků, výcvik koní a služebních psů, lezecké dovednosti hasičů, policistů nebo na další dynamické ukázky jako jsou bojové umění MUSADO, zásah při dopravní nehodě, potlačení vzpoury vězňů a na zákrok proti ujíždějícímu vozidlu, které havaruje.

Na své si tedy přijdou fanoušci Armády České republiky, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj, Městské policie Ostrava, Vězeňské služby, sportovců DUKLY Praha, kteří se představí na autogramiádě. Dalšími partnery akce jsou Český červený kříž, VŠB – Technická univerzita Ostrava, VOP CZ, Slezské zemské muzeum Opava a samozřejmě Dolní oblast Vítkovice.

„Pravidelně spolupracujeme v krizových situacích. Naše společná práce během posledních pár let při pandemii nebo migrační krizi byla o to intenzivnější. Proto se poprvé představíme veřejnosti společně v rámci prvního ročníku akce pod názvem Den s hrdiny,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Medek.

Program zahrnuje také slavnostní slib nových policistů, ocenění příslušníků PČR a Vězeňské služby, vystoupení kapely Městské policie Ostrava, Vojenské hudby Olomouc. Pro děti budou připraveny atraktivní soutěže o upomínkové předměty, ale také polní vojenský guláš.

Program akce najdete třeba zde.

(hav s využitím tiskové zprávy)

Příbuzné články