Na vánoční trhy do Opavy se chystá i kapela Wohnout

Přesně měsíc před Štědrým dnem, tedy v pátek 24. listopadu 2023, odstartují v Opavě na Dolním a Horním náměstí vánoční trhy. Kromě spousty stánků s nejrůznějším sortimentem, lahodného punče a gastronomických specialit, slibují bohatý doprovodný program. Na pódiu se představí třeba kapela Wohnout či legendární Holki, připravena jsou i divadelní představení pro děti a mnoho dalšího.

Letošní vánoční trhy nabídnou v Opavě řadu novinek. „Na obou náměstích bude dohromady zhruba třicet stánků. Na Dolním náměstí postavíme pódium, kde proběhne hlavní program. Bude tam i veřejně přístupná vyhlídka, takže si návštěvníci mohou trhy užít i s nadhledem,“ popisuje pořadatel Pavel Spálený a dodává, že nebude chybět ani prodej stromků.

Na Dolním náměstí pak na návštěvníky čekají další atrakce, třeba betlém, oblíbená zvonička či Ježíškova dílna. I na Horním náměstí bude stát pódium, tam se budou konat zejména divadelní představení pro děti a vystoupení místních sborů.

Punč a další nápoje se letos budou pít i z nových stylových hrnků. „Zvolili jsme oblíbené plecháčky, mají výhodu, že je jen tak nerozbijete,“ uvádí se Spálený. Kromě tradičního červeného s opavskými motivy bude k dispozici i modrý hrnek s motivy sněhuláků pro děti.

Během měsíce na vánoční trhy přijede zahrát spousta zvučných jmen. „Připravovali jsme program tak, aby si na své přišli milovníci všech žánrů, ať už je to rock, pop nebo třeba country. Můžete se těšit na vystoupení kapel Wohnout, Turbo, Ready Kirken, také na Petra Bendeho, Roberta Křesťana, Leonu Machálkovou nebo Petra Koláře,“ prozrazuje Pavel Spálený. Z pódia budou znít i notoricky známé nejen tuzemské hity v podání četných revivalů. Zahraje špičkový Beatles revival Pangea, bude tu revival Robbieho Williamse, ale zazní také písně Věry Špinarové, Mandrage, Katapultu nebo Michala Tučného. A vystoupí i uskupení Holki, které zažilo velkou slávu na přelomu milénia.

Slavnostní zahájení vánočních trhů se bude konat v neděli 26. listopadu 2023. „Stromeček slavnostně rozsvítí primátor Tomáš Navrátil v 18 hodin. Poté bude následovat koncert kapely Fleret,“ popsal pořadatel Spálený.

Kompletní program a mnoho dalších informací ohledně trhů najdete na stránkách www.vanocnitrhyopava.cz.

(hav s využitím tiskové zpávy, foto: opava-city.cz)

Příbuzné články