Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Co nedělat na začátku nového vztahu

13. srpen 2021

V počátcích vztahu cítíme vlnu zamilovanosti, díky které nevidíme, neslyšíme a máme zaslepený úsudek. Přesto bychom měly stát nohama pevně na zemi a vyhnout se určitému typu chování, které by vztah mohlo poškodit, případně zničit.

Potkaly jste zajímavého člověka, se kterým chcete budovat hlubší vztah? Pak pod vlivem hormonů zapomínáte na zkušenosti z předchozích vztahů, a tudíž můžete napáchat podobné chyby a přešlapy. Víte, že existuje nejméně sedm věcí, které byste za žádnou cenu v novém vztahu neměly dělat?

1. Neustálý kontakt s partnerem

Je pochopitené, že jste potkala zajímavého muže, se kterým chcete strávit každičkou vteřinu svého života. Ráno si voláte, přes den si neustále píšete a večer trávíte v jeho objetí. I když by se mohlo zdát, že vaše chování odpovídá ideálu, opak je pravdou.

Základním kamenem dlouhodobě funkčních vztahů je nezávislost. Nezapomínejte proto na svou rodinu a přátele, pokračujte ve svých koníčcích a dopřávejte si čas jenom sama pro sebe.

2. Sexuální zdraví jako tabu 

Pokud vám téma sexuálně přenosných chorob není příjemné, pak ještě nenastal správný čas na to, abyste měli sex. Nezbývá nic jiného než vyčkat, až vám oběma bude konverzace o intimním zdraví připadat samozřejmá. Tento typ rozhovoru navíc prohloubí důvěru ve vztahu a zaručí, že si následný sex naplno užijete.

Mimochodem stejně důležité je i to, abyste se s partnerem dokázala bavit o svých sexuálních touhách a zkušenostech.

3. Monotónní schůzky

Možná vám vyhovuje, že se během společných schůzek díváte na film. Možná chcete trávit čas v prostředí, které je vám příjemné. Přesto by váš randící program měl být pestrý, a především plný zajímavých aktivit, během kterých poznáte jeden druhého.

4. Vyhněte se neustálému psaní zpráv

Mnoho párů dělá ohromnou chybu v tom, že si většinu času posílají textové zprávy, ve kterých rozebírají své dětství, pracovní problémy nebo intimní záležitosti. Následně dochází k tomu, že během skutečného rande oba mlčí, neboť si všechna zajímavá témata „vystříleli“ přes SMS zprávy.

Rozhodně není chybou, když čas od času partnerovi pošlete zprávu. Pokud ale máte na jazyku zajímavé téma, schovejte si ho až na osobní schůzku.

5. Omlouváte jeho chování

Na začátku nového vztahu máme nasazené růžové brýle, kvůli kterým přehlížíme partnerovy chyby a špatné vlastnosti. Pokuste se v tomto ohledu alespoň na malý moment růžové brýle sejmout a zamyslete se nad tím, zda vedle sebe máte „pana Božského“.

Pokud zjistíte, že vás partner neustále kritizuje, opakovaně ruší plány, lže nebo se hrubě chová k ostatním, nemá smysl, abyste do vztahu investovaly svůj čas i energii.

6. Začátky v křeči

Chcete na začátku vztahu vypadat jako dokonalá žena? Děláte ze sebe někoho, kým nejste? Ať tak či onak, obě situace zákonitě vedou k tomu, že jste v křeči a nedokážete se uvolnit. Věřte, že není nic lepšího než být přirozená a svá.

Snažte si začátek vztahu užívat plnými doušky a zbytečně se nekontrolujte. Pokud vedle sebe máte pravého člověka, pak vás bude doopravdy milovat takovou, jaká jste.

7. Zatajujete důležitá fakta

S předchozím bodem souvisí také skutečnost, že mnoho lidí před novým partnerem mlží o své minulosti. Ruku na srdce, pokud s člověkem zůstanete, pak je pravděpodobné, že se danou věc dříve nebo později dozví.

Pokud ve vaší minulosti figurují události, které nemají pozitivní nálepku, pak je před novým partnerem nezatajujte. Naopak, najděte způsob, jak o těchto nepříjemnostech hovořit. Podobné konverzace určitě váš vztah posílí.

(sd, foto. Shutterstock)