Zimní čas změnám nepřeje. Počkejte, až roztají závěje!

„Už toho mám dost, odejdu od něho… Šéf mě zase seřval, dávám výpověď, hned… Prodávám barák a stěhuju se na Honolulu… Dejte mi všichni svatý pokoj!!!“

Určitě jste se i vy setkaly ve svém životě se situací, kdy jste smutné, zoufalé, vyčerpané, frustrované. Znáte velmi důvěrně tyhle zoufalé výkřiky, kdy si nevíte rady a nejraději byste utekly od všeho a od všech třeba na konec světa? Pokud se jedná o krátkodobé výkyvy emocí díky běžným životním „úpadům“, rozdýchejte je, vykřičte se, vyplačte a nechte je odplynout. Věřte mi, funguje to.

Jestli se ale právě v těchto dnech vážně a odhodlaně rozhodujete k radikální životní změně, která vás sužuje a sžírá už dlouho, ať už v oblasti vztahů, práce, stravovacích návyků, apod., dejte na moji radu. Uložte svou odhodlanost a rozhodnost do velké krabice, zabalte do barevného papíru a vyčkejte příznivějších dnů! Nejedná-li se samozřejmě o závažné zdravotní či psychické důvody, kdy je třeba řešit situaci ihned.

Zimní období je totiž věky věků všeobecně považováno za čas klidu, odpočinku, relaxace a nabírání nové energie (a také tukových zásob!). Nežehrejte, že máte kolem bříška madla lásky a váš zadek je součástí sedačky. Zimní diety vás maximálně rozbijou!

„Vánoce na míru v balícím papíru… aneb proč má radikální změna nárok na úspěch v době silné energetické stability.“

Každá životní změna i ta sebelépe míněná, s sebou přináší velkou ztrátu naší energie tzv. Čchi. Její intenzivní odčerpání z už tak vyčerpaného organizmu v nás může otevřít hluboko zasunuté nevědomé emoční programy a nastartovat velmi zdrcující a destrukční nálady v podobě strachů, úzkosti, paniky a depresí, pocitů viny, ztráty smyslu života a vlastního psychického sebezraňování. Naše životadárná energie se totiž shromažďuje v ledvinách. Právě zimní měsíce jsou dle Tradiční čínské medicíny pro naše ledviny zásadním blokátorem živin. Jejich neúměrné vysílení může vést také mimo jiné k oslabené imunitě. Přidáme-li k tomuto faktu změnový stres, je problém na světě. Denně se s těmito náročnými stavy životních propadů a tzv. „vystřízlivěním“ z ideálů setkávám u mých klientů v Oáze Alterna. A jen proto, že se chvíli „nepočkalo“.

Moje rada? Jestli vás miluje, počká. Jestli jste skvělá, práce se na vás bude smát i v březnu. Teď se zastavte, dýchejte, nespěchejte, nechte věci plynout. Intuice vám včas napoví. Až se objeví první lístky bršlice a na jinovatce zasvítí první sedmikrásky, pak se nadechněte z plných plic a teprve skočte!

Vaše Draha, Oáza Alterna

(Text: Drahomíra Fikáčková, Foto: Pixabay)

Příbuzné články