11. Český běh žen Ostrava se poběží na začátku června a k tradiční dobré náladě přispěje i Simona Salátová

Do druhé dekády existence vstupuje Český běh žen Ostrava. 11. ročník se koná už 3. června. Na start závodu se tradičně postaví tisíce převážně amatérských sportovkyň. Organizátoři letos chystají několik drobných změn.

Smysl, tratě i doprovodný program zůstávají. Letos ale máme pro všechny běžkyně v cíli nové originální medaile. Inspirované jsou mandalami a věřím, že si je účastnice rády nechají na památku anebo třeba pověsí na batoh“, říká organizátorka závodu Šárka Mokrá za SSK Vítkovice. Motiv mandal se promítne i do výtvarného pojetí závodního trička. „Z ekonomických důvodů ho ale tentokrát nemůžeme automaticky dát každé běžkyni do startovního balíčku. Chtěli jsme udržet přijatelnou výši startovného, která je u jednotlivkyň 444 Kč, pokud se dámy zaregistrují do 20. května. Včasná registrace také zajistí jméno na startovním čísle,“ doplňuje Šárka Mokrá. I tak ale na sportovkyně čeká řada dárků od partnerů akce, přebohatá tombola, kde může získat hodnotný dárek každá dáma se startovním číslem. Kvalitní funkční triko s originálním si lze dokoupit za 500 Kč.

Jedním z velkých dárků je také fakt, že se organizátorům podařilo vyjednat na akci skvělou slovenskou stand-up komičku, úžasnou ženu, Simonu Salátovou. „Simona s námi bude celý den, od prvního startovní výstřelu až po předání posledního dárku v tombole. Ženy na startu tak čeká ke všem radostem navíc jedna velká stand-up show“ doplňuje šéf pořadatelského SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. Chybět ale, samozřejmě nebudou ani Jakub Kohák a Michal Dusík.

Po deseti letech Českého běhu žen stále trochu hodnotíme. I přes nejistou situaci v posledních letech, kvůli covidu, pokračujeme s chutí a radostí. Motivují nás příběhy, které jsou se závodem spojené. Třeba, příběh letošního roku, Karin S. Poukaz dostala k Vánocům, přestože měla pár kilo navíc, šla do toho, vloni se postavila na start běhu na 5 km a dnes říká, že díky dárku své sestry, startovnému na Český běh žen Ostrava, změnila svůj život a zhubla celkově 25 kilogramů. A je naprosto úžasné, že natrénovala a zvládla i půlmaraton,“ dodává Oldřich Zvolánek.

Na jednotlivých tratích a kategoriích se nic nemění. Na start se postaví závodnice jednotlivě i jako týmy. Trasy měří 2,5 km, 5 km a 10 km. Ženy a dívky si mohou užít i chůzi s Nordic Walking holemi na 2,5 km. Na trať mohou také kočárky i invalidní vozíky. Svůj závod mají i děti. Český běh žen Ostrava je určen sportovkyním všech výkonnostních kategorií, ale i těm dámám, které se za sportovkyně tak zcela nepovažují, a mají prostě jen chuť začít.

Prezentace závodnic začne zcela výjimečně už v úterý 30. 5.ve Fóru Nová Karolina, bude otevřena denně od 15 do 19 hodin. Závodnice tak mohou spojit vyzvednutí startovního čísla třeba s nákupem. Vyhnou se tak čekání ve frontě v den závodu.

První závodem podle propozic je NordicWalking na 2,5 km, který odstartuje po warm-up v 9:30. Vyhlášení výsledků plánují organizátoři na 15:30. Následovat bude losování tomboly a závěrečná after party. V rámci doprovodného programu si děti mohou užít zábavu v kreativních dílnách, na trampolínách, skákacím hradu a mnoho dalšího. Pro závodnice je na místě zajištěné i hlídání dětí.

Český běh žen je městský silniční běh. Na trasách v centru Ostravy se koná od roku 2013. Hlavním organizátorem je SSK Vítkovice. Akce se koná za podpory Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostravy. Hlavními partnery jsou Forum Nová Karolina a síť drogerií DM.

(sd, Zdroj: TZ Český běh žen Ostrava)

Příbuzné články