Expedice Kazachstán

Termín konání
Warning: Undefined property: stdClass::$dates in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5
Vstupné
Vstupné 170 Kč

Filmové promítání s besedou

Mrazivé počasí a nekonečné kazašské pláně – extrémní podmínky, které museli snášet vězňové a oběti Gulagu, se staly kulisami dokumentárního filmu Step a mráz. Zmapovat jejich stopy se tvůrci vydali v rámci expedice do sněhem a ledem zahaleného Kazachstánu v listopadu roku 2021. Následovalo období zpracovávání výsledků a získaných materiálů a v březnu 2024 byl uveden film i speciální web sdružující všechny výsledky této výpravy po stopách lágrů v Kazachstánu.

Co vše s sebou může přinést natáčení filmu v teplotách klesajících k –25 °C, zdolávání velkých vzdáleností napříč zamrzlou kazašskou stepí a objevování mnohdy nezmapovaných pozůstatků lágrů Gulagu? Jaké zajímavé lidské příběhy při takové cestě můžete vyslechnout a objevit?

O zážitcích z natáčení tak trochu netradičního road movie budou vyprávět autor námětu, vedoucí expedice a předseda organizace Gulag.cz a Memorial ČR Štěpán Černoušek a režisér filmu Tomáš Polenský. Součástí večera je promítání dokumentárního filmu Step a mráz.