Dream Fractory Ostrava: Pan Polštář

Termín konání
Warning: Undefined property: stdClass::$dates in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5
Vstupné
Vstupné 490 Kč

Postmoderní detektivka o hranici mezi snem a realitou

Katurian je spisovatel žijící v totalitě a ve své fantazii. Jeho povídky jsou velmi temné a plné zločinů. Ale jsou to jen vraždy na papíře. Nestaly se. Nic jimi nemyslel. Co když se ale skutečně stanou?

To by zajímalo vyšetřovatele, kteří ho právě vyslýchají. Černá groteska o hranici mezi snem a realitou, odpovědnosti za slovo, moci a manipulaci. Postmoderní detektivka, v níž jako by pohádky bratří Grimmů naporcoval Quentin Tarantino sekáčkem na maso. Martin McDonagh, jeden z nejoceňovanějších dramatiků současnosti, tne do živého a předkládá nám elektrizující výpověď o násilí, za které odmítáme nést odpovědnost. Protože jde přece jen o to odvyprávět příběh, nebo ne?

Režisér inscenace Tomáš Ráliš získal Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy 2022/2023.

Upozornění: V souladu s uměleckým záměrem se v inscenaci používá stroboskopické světlo, které není vhodné pro diváky s epilepsií. Dále se v inscenaci pálí papír při otevřeném ohni, zazní hlasitý výstřel a v TV přijímači se objevuje pyrotechnický efekt. Inscenace dále obsahuje vulgarismy a popisy explicitního násilí, proto ji nedoporučujeme divákům do 15 let.

Doporučený věk 15+

Doba trvání: 180 minut s přestávkou

 

Místo konání

Divadlo loutek Ostrava

+420 596 100 500