Šestinásobná držitelka ceny Anděl Lenka Dusilová zahraje 28. 11. v Cooltouru v Ostravě

27. listopad 2019

Hudba Lenky Dusilové nás provází už přes 20 let. Její kariéra začala po boku Davida Kollera, Daniela Landy a kapely Čechomor, s kterou nahrála známou píseň Proměny.

Za své hudební výkony v letech 2000 - 2011 šestkrát získala ocenění Akademie populární hudby "Zpěvačka roku". V posledních letech vystupuje Lenka především s kapelou Baromantika. S tou v rámci turné Oslava života zahrála v březnu 2016 i v Cooltouru. Letos v létě uspořádala benefiční audiovizuální projekt Moment/um na podporu zchátralých památek v Sudetech.

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným vokálem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k osobnějšímu, vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Nedávno na sebe Lenka upozornila velice úspěšným projektem Monument/um, který podpořil chátrající památky v českém pohraničí.
Pro svůj osobitý vokál je hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české

Ve čtvrtek 28. 11. se v Cooltouru postaví na pódium sólo a představí nám vlastní autorskou tvorbu. Jen ona, kytary a looper. Nevíte, co to je? Přijďte a zjistíte :) Ve svých sólových vystoupeních Lenka experimentuje s různými hudebními styly i vokálními technikami.