Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Loděnice Děhylov připravuje letní koncerty - Mňága a Žďorp vystoupí v pátek 18. června

8. červen 2021

Stejně jako každou sezónu i letos připravujeme již dlouhou dobu dopředu kulturní a společenské akce, na které bychom vás rádi pozvali. Doba kulturním akcím zrovna nepřeje, ale věříme, že se pandemická situace zlepší, a vy tak budete mít možnost vybrat si z naší bohaté nabídky. Loděnice je tady pro Vás již přes 30 let, a taky na letošní sezónu máme připraveno spoustu kulturních akcí i zajímavých novinek. Snažíme se nyní také využít čas omezení provozu například k rozsáhlejší rekonstrukci a modernizaci naší kuchyně s následným rozšířením sortimentu jídel, a také opravy a rekonstrukce exteriéru.

V pátek 18. černa se můžete těšit na první z velkých pecek a to na kapelu Mňága a Žďorp.

Tato kapela je velmi známá a oblíbená, řekněme si o ní něco víc. Je to česká rocková hudební skupina pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny). Formovala se již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo. Členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp. Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední, již čtrnácté řadové album, vyšlo 7. října 2019 a jmenuje se Třecí plochy. Frontman skupiny Petr Fiala (zpěvák a textař) navíc vytvořil samostatná alba Nečum a tleskej! (1994) a Je čas (2005). Mňága a Žďorp patří mezi nejvýraznější hudební kapely české porevoluční éry.

Zvláštně znějící slova tvořící název skupiny, mňága a žďorp, pocházejí ze slezského dialektu a znamenají „bláto“ a „staré krámy“.

Členové skupiny: 

  • Petr Fiala – akustická kytara, zpěv
  • Marcel Gabriel – bicí
  • Martin Knor – elektrická kytara, mandolína
  • Jaromír Mikel – elektrická kytara, zpěv
  • Petr Nekuža – baskytara, zpěv
  • Jiří Tibitanzl – saxofon, píšťalka, klávesy, perkuse, zpěv

Na Loděnici vystoupila tato kapela v minulosti dvakrát na festivalu Za Vodou. Její skladby jsou notoricky známé a stále dokážou roztančit publikum všech generací.

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji ZDE za 340 Kč nebo na místě za 360 Kč (pokud budou).

Sledujte nás na webufacebooku nebo instagramu a přijďte nás brzy navštívit. Další akce tohoto areálu najdete také v kalendáři akcí na webu eprogram.cz.

Jaké další akce najdete

Těšíme se na vás, za tým areálu Loděnice Děhylov Jiří Zapletal