ŽALMAN A SPOL - letní koncert na Loděnici v Děhylově

Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol., která v různých podobách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v únoru 2017, v současnosti jsou jeho kapelními kolegy zpěvačka Michaela Hálková, kytarista Petr Havrda a basista Petr Novotný (ten už od roku 1994).

Na Loděnici vystoupil Pavel Lohonka Žalman poprvé před 15ti lety na festivalu Za Vodou. Naposledy u nás zahráli v roce 2021 a proto jsme rádi, že k nám zase v pátek 2. června od 20h zavítají. 

Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 19 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní.

Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před časem byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem - přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií...

"Naprosto obdivuju pořadatele, kteří se rozhodli také pomáhat a dávají prostor folkové muzice. Lidé jako by zapomněli na tu tišší, léty prověřenou muziku. Hraje ji spousta vynikajících muzikantů a autorů, a proto má právo, aby nezanikla a žila dál. Právě pořadatelé odvádějí záslužnou, ale i osvětovou práci, protože v dnešní době, která je velice hektická, je potřeba neustále připomínat, že tu folková hudba je.” Vyjádřil svůj názor Pavel Žalman Lohonka.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 360 Kč ZDE. Na akci budou připravena místa k sezení.

Další akce najdete na našem webu, facebooku a instagramu. Přijďte nás brzy navštívit! 

Těšíme se na vás v Loděnici Děhylov 

(mabys, zdroj: zalman.cz, wikipedie.cz)