Robert Křesťan a Druhá Tráva - tradiční letní koncert na Loděnici Děhylov

Milí příznivci nezaměnitelného hlasu Roberta Křesťana a specifické muziky Druhé Trávy. Tento rok u nás na Loděnici zahrají již 25. rok po sobě a myslím, že nás tato skvělá kapela nikdy neomrzí. Pokud jste i vy jejich příznivci, dorazte v pátek 1. září od 19h na jejich koncert. 

Při akci budou připravena místa k sezení. Děti do 12 let (včetně) mají koncert zdarma.

Robert Křesťan se narodil v roce 1958 v Počátkách u Pelhřimova. Je český zpěvák, mandolinista, skladatel, textař (básník) a překladatel. Hrával v bluegrassových skupinách Trapeři a Poutníci a v současné době hraje v bluegrassové skupině Druhá tráva s Lubošem Malinou. Často bývá hostem na řadě koncertů.

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Charakterizují ji dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a jako jedna z mála českých kapel absolvuje pravidelně každý rok turné po Spojených státech.

Druhá tráva hraje v současné době v tomto složení:
Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály
Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály
Radek Hlávka - kytara, vokály
Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara
Martin Novák - bicí, perkuse, cajon

Cena vstupenky v předprodeji je 360 Kč, k zakoupení na webu.

Sledujte nás na webufacebooku a instagramu a přijďte nás brzy navštívit. Těšíme se na vás. (mabys, zdroj: wikipedie.cz)