Festival Nad hladinou přinese zajímavý hudební program i inspirativní přednášky

První ročník multižánrového hudebního festivalu Nad hladinou, který proběhne v sobotu 2. září na Malé Kodani v Ostravě, přivítá poslední prázdninový víkend návštěvníky z celého Moravskoslezského kraje a společně s nimi roztancuje kus nábřeží řeky Ostravice. Představí se celá řada vystupujících, ale nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Celá akce proběhne úplně zdarma, tedy bez nutnosti zakoupit si vstupenku.

Festival Nad hladinou zahájí pódiový program v 11 hod. a nabídne v něm hned 8 vystupujících. Mezi hudebníky se představí Bandaband, Adan Sanchez Band, Lewis Creaven nebo oblíbení The Middle of the Sandwich. Bude to tak průlet skrze různé hudební žánry – od blues, jazzu a funku přes latinu až po rock. I zpívat se bude hned v několika jazycích, a to v českém, anglickém a španělském. Program je zkrátka postaven tak, aby se pobavili úplně všichni návštěvníci napříč hudebními preferencemi a různým věkovým rozpětím.

Aby bylo možno si mezi jednotlivými koncerty vydechnout a načerpat síly, doplní hudební program hned řada zajímavých přednášek na ta nejpalčivější témata dnešní doby. V horkém křesle se povedou moderované diskuze na témata „Zelené město nebo betonová džungle?“ s Jakubem Larischem z ekologické organizace Duha, „Móda smyslu-plná“ s Kami Vodochodskou, „Proč od něj neodejde?“ s Jaroslavou Chaloupkovou z neziskové organizace Acorus nebo „Manželství v barvách duhy“ s Kryštofem Ušelou, členem neziskové organizace Jsme fér. Dozvíte se, jak současná podoba měst působí na kvalitu našeho života a co dělat, aby se nám v nich žilo lépe, jak módní průmysl ovlivňuje svět a jaký je rozdíl mezi ”fast fashion” a ”slow fashion”, co brání obětem domácího násilí odejít od násilného partnera/ky a jak jim pomoci nebo jakým největším překážkám musí čelit gay a lesbické páry v Česku a proč jim legislativa neumožňuje sňatky? Součástí diskuzí bude rovněž možnost položit otázky z publika a doptat se na informace, které během rozhovoru nezazní.

Na své si tak přijdou úplně všichni, od milovníků hudby přes fanoušky diskuzí až po nadšence do nejrůznějších zábavných aktivit. Právě pro ty bude celý festivalový program doplněn o zábavný program pro děti, čajovnu, ale i zajímavou nabídku jídla a zdravého mlsání. „Naším cílem bylo zpestřit první ročník festivalu Nad hladinou o zajímavý doprovodný program a rozšířit návštěvníkům nabídku aktivit a míst k odpočinku, které mohou navštívit mezi jednotlivými koncerty či diskuzemi,“ doplňuje jeden z organizátorů.

Ač proběhne teprve první ročník festivalu, těší se již nyní velké oblibě a zájmu veřejnosti. Akci podpořila i řada místních organizací, jednou z nichž je i Dock Ostrava, který se stal hlavním partnerem celé akce a poskytl zázemí pro její pořádání. Právě díky této podpoře je možno uspořádat akci pro návštěvníky zcela zdarma, případně za možnost přispět dobrovolným vstupným.

(sd, Zdroj: TZ Festival Nad hladinou)