Ostrava zpívá gospel přijímá zpěváky do svého jubilejního 10. ročníku

V pondělí 11. září přesně v 19:00 se opět otevřou brány pro všechny zájemce o účast ve známém projektu Ostrava zpívá gospel, který se za dobu své existence stal neodmyslitelnou součástí podzimu a adventu v Ostravě.  Netradiční gospelový sbor, který se ale nebojí ani jiných žánrů, je otevřený pro všechny zpěvuchtivé zájemce z Ostravy a okolí bez ohledu na jejich dosavadní pěvecké zkušenosti.  

Jedinou podmínkou účasti v OZG, jak se projekt zkráceně nazývá, je věk minimálně 15 let a závazek zúčastnit se všech společných zkoušek sboru. Těch ovšem není tolik, jak by si člověk mohl myslet vzhledem k výsledným koncertům, se kterými se sbor každoročně představuje veřejnosti během adventu a které mají tradičně vynikající úroveň a strhující atmosféru. Však také bývají všechny pravidelně vyprodané! 

Registrace probíhá online prostřednictvím formuláře, který bude zveřejněn na webových stránkách projektu a na jeho sociálních sítích. Žádné talentové zkoušky se nekonají, přidat se může opravdu každý, vzkazují ostravské veřejnosti organizátoři. Ti, kdo už OZG v minulosti absolvovali, potvrzují, že jde rozhodně o neopakovatelný zážitek. I proto zájemců o účast v projektu každoročně přibývá a místa ve sboru bývají obsazena závratnou rychlostí, především v ženských hlasech. Každý má ale stejnou šanci a každoročně je ve sboru minimálně čtvrtina úplných nováčků! 

Zpěváci, kterým se letos podaří do sboru zapsat, se poprvé sejdou 30. listopadu a během následujících pěti týdnů secvičí pod vedením charismatického sbormistra a zakladatele projektu Terryho Englishe celovečerní koncertní program, se kterým vystoupí v sobotu 2. prosince na dvou závěrečných koncertech v multifunkční aule GONG. 

„V Gongu jsme naposledy vystupovali v roce 2019, kdy si tam s námi zazpíval také David Stypka,“ vzpomíná sbormistr Terry English. „Byl to v mnoha ohledech nezapomenutelný ročník, ale hned po něm nás na dlouho umlčel covid. Od té doby jsme poprvé koncertovali až vloni v evangelickém Kristově kostele. V něm jsme před lety začínali a pořád tam vystupujeme moc rádi, ale protože letos slavíme 10. výročí, rozhodli jsme se tentokrát opět pro Gong. Důležitou změnou, kterou to sebou nese, je, že můžeme do sboru přijmout více zpěváků!. Letos ve sboru na podiu uvidíte a uslyšíte 150 zpěváků! Nebo taky můžete být mezi nimi!“  Sbormistr ještě dodal, že se chystá také výraznější obnova repertoáru, takže je opravdu na co se těšit, ať už jako přímý účastník, nebo jako návštěvník závěrečných koncertů.

Veškeré potřebné informace jakož i odkaz na registrační formulář naleznou zájemci na webu www.ozg.cz a na facebookové stránce „Ostrava zpívá gospel“. S dotazy je možné se obracet e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Projekt pořádá nezisková organizace TROJKA OSTRAVA, z. ú.
 Pravidelně je podporován z rozpočtu Statutárního města Ostravy.

(sd, Zdroj: TZ Ostrava zpívá gospel, ilustrační foto)