Vernisáž autorského vánočního stromu v galerii PLATO

Ostravská městská galerie PLATO již po deváté připravila vánoční instalaci. Pro letošní autorský vánoční strom oslovila Lívii Škutovou. Umělkyně svůj  „Vánoční strom pro městská zvířata“ propojila s aktuální výstavou galerie „Uprchlá, našel skrýš, stále uniká“, pro kterou vytvořila speciální pletenou kolekci zvířecích oblečků a šitých pelechů.

Exteriérovou instalaci představující mrtvý strom obrostlý lišejníky s nainstalovanými keramickými krmítky v barvách lišejníku situovala na zahradu PLATO poblíž vodního biotopu (jezírka).  

Na vernisáži budu mít i zelenohnědý ‚kostým‘, který si ušiju, ale jen pro mě, abych nezmrzla a abych připomínala více lišejník než člověka.“ Umělkyně uvaří návštěvnictvu v kotlíku na ohni punč.

Zahájení se uskuteční ve středu 6. prosince v 18 h. Předcházet mu bude ve stejný den mimořádně zařazená komentovaná prohlídka budovy s historikem a památkářem Martinem Strakošem (v 17 h), kterou PLATO zařadilo u příležitosti letošního ocenění Národního památkového ústavu za konverzi jatek. Návštěvníci se budou moci v rámci výstavy uvnitř galerie nechat ostříhat v Holubím kadeřnictví od profesionálního barbera a aktivisty za práva holubů Fukiho.

Středa 6. prosince 2023, PLATO, Porážková 26, Ostrava:

  • 17 h Komentovaná prohlídka budovy s historikem a památkářem Martinem Strakošem
  • 18 h Vernisáž autorského vánočního stromu Lívie Škutové
  • 16–20 h Holubí kadeřnictví

Více informací: https://plato-ostrava.cz/cs/Program/2023/12/Autorsky-Vanocni-Strom

(sd, Zdroj: TZ Plato Ostrava)

Příbuzné články