Velký koncert pro velká srdce

16. duben 2019

Kapela Buty, David Stypka a Bandjeez, zpěvačka Hana Fialová a její hosté… Také ti vystoupí v sobotu 27. dubna na benefičním koncertu Mobilního hospice Ondrášek v Multifunkční aule GONG. Výtěžek z koncertu bude určen na péči o nevyléčitelně nemocné dospělé a děti v poslední fázi nemoci, kterou poskytuje Mobilní hospic Ondrášek se sídlem v Ostravě. Akce začne 16:30 hodin.

Mobilní hospic Ondrášek pečuje o nevyléčitelně nemocné dospělé a děti v posledním stádiu nemoci v jejich domovech. Umožňuje jim zůstat doma se svou rodinou a blízkými ve chvílích, kdy už by museli zůstat v nemocnici nebo jiném zařízení. Hospic přibližuje své poslání těmito slovy: „O naše pacienty pečují lékaři, zdravotní sestry, fyzioterapeut, sociální pracovnice, ale také psychologové a duchovní. Komplexní péčí jim tak ulevujeme od fyzických i psychických obtíží, které nemoc v závěru života přináší. Působíme v Ostravě a okolí do 30 km pro dospělé pacienty a v celém Moravskoslezském kraji pro ty dětské.

Provozujeme dětský denní hospicový stacionář, který je jediným v České republice. Rodiče mohou své děti svěřit našim sestrám a lékařům a na chvíli si odpočinout od dlouhodobé náročné péče. Stacionář mohou po konzultaci s našim lékařem využít také rodiče dětí, které nemáme v péči.

V dubnu roku 2017 jsme otevřeli Ambulanci paliativní medicíny. Ta je určena pacientům v pokročilých, často již nevyléčitelných fázích nemoci. V roce 2018 jsme ambulanci přesunuli do Městské nemocnice Ostrava – Fifejdy.“

Další informace najdete na www.mhondrasek.cz nebo na FB: http://bit.ly/MHOndrasek. (hav)