Velikonoce na hradě. V sobotu se chystá jarmark s bohatým programem

Jarmark, dobré jídlo a pití a bohatý program včetně tvůrčích dílniček. Slezskoostravský hrad se v sobotu 23. března stane místem konání tradiční velikonoční akce, která si letos odbude svůj 17. ročník.

Hrad se otevře v 10 hodin dopoledne a nabídne širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci se mohou těšit na lidové písně nebo písničky staré a nejstarší od uskupení Rabussa. Oživení přinesou také lašské a valašské tance nebo kejklíři a komedianti. Malí návštěvníci se pobaví u velikonoční pohádky.

Pro děti budou připraveny různé tvůrčí dílničky, kde si vyzkouší rozmanité techniky tvorby. Malovat se budou sošky s velikonočními motivy, návštěvníci si vyzkouší drátkovat vajíčka, zdobit perníčky, tvořit se budou velikonoční zvířátka z příze, malovat kraslice, nebude chybět dřevěná dílnička nebo možnost uplést si vlastní karabáč.

Kousek velikonoční atmosféry si návštěvníci mohou odnést domů také v podobě různých dekorací, které budou na místě ke koupi – zápichy, malovaná vajíčka, kraslice, řehtačky, karabáče, proutěné koše a další. Chybět nebudou ani dárkové předměty, jídlo a pití. Součástí akce bude také ohrada se zvířátky a děti se mohou povozit na oslíkovi. Probíhat bude i oblíbené malování na obličej.

Na terase hradního paláce bude své řemeslo předvádět kovář a otevřená bude také expozice ve sklepení a výstava ilustrací Vladimíra Rimbaly v hradní věži.

Velikonoce na hradě se uskuteční za každého počasí.

Foto:Se souhlasem Černé louky