Kousek Španělska v Ostravě! Olé fest nabídne autentickou kulturu i gastronomii

Za necelý měsíc se Ostravou rozezní španělské rytmy a rozvoní paella. První ročník malého festivalu Olé fest pořádá David Girten z vyhlášené restaurace La Petite Conversation.

Belgičana Davida zná nejeden Ostravák. David, byť s belgickými kořeny, je stejně temperamentní a živý jako samotné Španělsko. A možná, že právě to je ten důvod, proč téhle zemi tak podlehl.

Už víc než deset let David pořádá v LaPeCo (jak místní zkráceně nazývají La Petite Conversation) tematicky zaměřené kulturní a gastro večery, které slaví úspěch i za hranicemi Ostravy. Davidovým cílem je rozdávat radost a přibližovat zájemcům různé kouty světa. A pokud jde o Španělsko, LaPeCo už začalo být kvůli velkému zájmu návštěvníků docela těsné. A tak se zrodil nápad…

Malý gastro-kulturní projekt Olé fest vznikl z lásky k jižanské kultuře a gastronomii. První ročník proběhne už v sobotu 13. dubna v Multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích a návštěvníci se mohou těšit na autentickou gastronomii i kulturu.

V gastrozóně nebude chybět paella, křupavé churros, pestrá nabídka tapas ani španělská vína a drinky. David chce poskytnout opravdu prvotřídní a autentický zážitek, proto se sám před pár týdny vydal do Španělska hledat ty nejlepší kombinace chutí a tradiční receptury.

Na pódiu se objeví oblíbená kapela Adán Sánchez Band, která mixuje tradiční flamenco s lidovou i popovou hudbou z celého světa. Jižanský temperament z nich zaručeně ucítíte hned při vstupu na pódium a jen málokdo by se k tanci a divoké fiestě nepřidal.

Modernější pojetí španělské hudby doplní i tradiční flamenco. O hudbu se postará bravurní kytarista Dario Piga a tancem ho doplní okouzlující Iveta Rivero. Dario vystoupí s výběrem svých vlastních skladeb. Tradiční flamenco ozvláštní unikátními variacemi, které půjdou daleko za hranice tohoto žánru. Iveta oživí hudbu a elegantními pohyby vytvoří dechberoucí představení. Tito dva umělci provedou zájemce také základními workshopy flamencových pohybů a typického vytleskávání.

To ale není zdaleka všechno. S extravagantní módní přehlídkou ve stylu španělské fiesty vystoupí Ňů fešn šopa a o pořádnou latino párty až do rána se postará DJ San Miguelito. Zážitek doplní také výstava obrazů s flamenco tématikou od ostravské malířky Lenky Návratové a originální tematická výzdoba z papírenské dílny Papidu.

„Vstupenky je možné koupit na stránkách festivalu nebo osobně v LaPeCo. Aktuality a novinky postupně zveřejňujeme na svých sociálních sítích, takže se je vyplatí sledovat. Za finanční podporu děkujeme cestovní kanceláři radynacestu.cz a Lukáši Kubíkovi z Broker Consulting a.s.," dodal organizátoři Olé festu.

Foto:  Se souhlasem LaPeCa