Chystá se noční běh Ostravou. Závodit mohou celé rodiny

Správný běžec se pozná tak, že běhá v noci! Ostrava i letos zažije noční závody NN Night Run Ostrava, které jsou díky své dobrodružné a trochu tajemné noční atmosféře oblíbenou běžeckou událostí na Masarykově náměstí.

NN Night Run Ostrava letos proběhne v sobotu 20. dubna. Závodů se každý rok zúčastní okolo 1500 běžců, kteří závodí v několika kategoriích. Letos je připraven zážitkový běh NN Night Run na 10 kilometrů, KPMG Štafeta na 2x5 kilometrů, ale i AVON běh/pochod za zdravá prsa na 5 kilometrů, který se uskuteční v centru Ostravy a v jeho okolí. Chybět nebudou ani dětské závody Kids Cup a nezávodní Fénix Run + Sprint na 1 kilometr.

Startuje se odpoledním závodem určeným pro mladší závodníky do 14 let. Běh bude probíhat dle věkových kategorií na trati dlouhé od 300 do 1200 metrů. Následuje Fénix Run - nezávodní běh určený pro každého, od jednotlivce po celé rodiny. Tato trať je určena pro všechny výkonnostní skupiny, od rychlochodců až po běžce.

Oblíbený je také charitativní AVON běh, který podporuje ženy v boji proti rakovině prsu. Je určen pro všechny běžce, kteří se snaží udělat něco pro své zdraví, ale také chtějí přispět na dobrou věc. Část startovného je věnována sbírce AVON - Za zdravá prsa, která podporuje prevenci a pomoc těmto nemocným ženám.

Vrcholem akce bude večerní Night Run – tedy závod, který startuje ve 20:30. Trať v délce deseti kilometrů je určena pro všechny běžce, kteří si chtějí užít atmosféru nočního města za svitu čelovek.

Foto: Se souhlasem NN Night Run

Příbuzné články