V Opavě se chystá studentský festival

Již 17. ročník Festivalu Na cestě se připravuje v Opavě na úterý 31. října až čtvrtek 2. listopadu 2023. Za akcí stojí skupina studentů Kulturní dramaturgie v divadelní praxi Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity. Těšit se můžete na řadu zajímavých kulturních zážitků. Vstup na všechny akce je zdarma.

Bohatý program nabízí produkce jak profesionálních umělců, tak nováčků, kteří stojí na začátku své umělecké dráhy. Návštěvníci se mohou těšit na žánrově rozmanitá hudební vystoupení formací Aneska & band, Fredy & Krasty, Chops, Neminem a Rave in a grave.

Příznivce divadla potěší originální hudební stand up comedy show netradičně nahlížející záležitosti všedních dní Možná, že to znáte… Filipa Tellera, který patří mezi nejtalentovanější komiky současnosti. Kromě dvou studentských inscenací se v Opavě představí i čerstvá novinka z repertoáru Divadla Šumperk – interaktivní monodrama 3testry pojednávající o životě herečky oblastního divadla, samotě, lásce a kouzlu vůní. Pro zájemce, kteří se chtějí naučit hrát na bubny a objevit africké rytmy, je připraven workshop bubnování.

Festival se bude konat v opavském Klubu Art (Obecní dům) a v prostorách FPF Slezské univerzity – Hauerova 4, kde se uskuteční také slavnostní zakončení festivalu v halloweenském duchu a párty v kostýmech.

Podrobný program najdete na stránkách festivalu festivalnaceste.fpf.slu.cz.

(hav, foto: festivalnaceste.fpf.slu.cz)