Varování
V souvislosti s koronavirovou epidemií může dojít ke změnám či zrušení akce!
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Bijásek v Kině Luna zpestřil dětem prázdniny

4. únor 2019

Prázdninový týden dětem Kino Luna zpestřil svým Bijáskem - přehlídkou až jednu výjimku animovaných filmů. Hrálo se od pondělí 4. února až do soboty 9. února vždy od 10 hodin.

Bijásek už v pondělí nabídl animovanou rodinnou komedii Grinch. V úterý je na programu malajsijský animovaný snímek Vilík: Rychle a vesele. A kdo je to Vílík? Malé autíčko, které má velký sen - chce se stát králem silnic ve svém rodném městě Gasket City. Navíc je "až po duši" zamilovaný do modelky Belly. Jenže v cestě mu stojí její přítel Ben a také zlý náklaďák Kaiser, který Bellu unese...

Na středeční dopoledne připravilo Kino Luna ruskou dobrodružnou animovanou pohádku Sněhová královna: V zemi zrcadel. Odehrává se v království mocného krále Haralda, který ztratil téměř celou rodinu kvůli kouzlům Sněhové královny, a tak začne hledat cestu, jak by mohl zničit magii na celém světě. Pomocí lsti se mu podaří uvěznit všechny kouzelníky v zemi zrcadel. Jediným, kdo ho může zastavit, osvobodit zajatce a udržet pohádková kouzla v našem světě, je Gerda.

Ve čtvrtek 7. února se můžeme setkat s nerozlučnými kutily Patem a Matem uprostřed zimních radovánek. Český animovaný film Pat a Mat: Zimní radovánky pochází, podobně jako všechny předchozí i následující snímky, z loňské úrody filmů pro děti.

Jediným hraným snímkem bude v letošním Bijásku česko-slovenský film režiséra Dušana Rapoše Když draka bolí hlava. Půjde o pohádkový příběh Barborky a Tomíka, kteří jsou na prázdninách u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník, dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, jim začne vyprávět napínavý příběh o království draka.

Posledním bijáskovým filmem bude v sobotu 9. února slovensko-české pásmo animovaných příběhů Mimi a Líza: Záhada vánočního světla. Jak název napovídá, setkáme se tady s Mimi a Lízou, nevšedními kamarádkami. Jedna má oči stále zavřené a druhá je má otevřené dokořán. Ale obě se umí dívat a společně vidět... (zh)