Šestnáctiletá dívka se včera odpoledne těžce zranila při jízdě na snowboardu

Šestnáctiletá dívka se včera odpoledne těžce zranila při jízdě na snowboardu ve skiareálu Kohútka, k nehodě zamířil kromě horských záchranářů i vrtulník.

Pracovníci areálu zalarmovali beskydskou Horskou službu kolem půl čtvrté s tím, že dívka nezvládla jízdu na zledovatělém sněhu. „Podle úvodních informací byla nehoda natolik závažná, že slečna dokonce na malou chvíli upadla po nárazu na zem do šoku. Když jsme k ní dorazili, už s námi komunikovala a stěžovala si na brnění v horních končetinách,“ popsal situaci Antonín Paločko, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Podezření ná úraz páteře

Podle toho, jak dívka popsala její stav, měli záchranáři podezření na vážný úraz v oblasti páteře. „Vše jsme ihned konzultovali se Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje. Pracovníci jejich dispečinku se pak rozhodli, že k nám vyšlou vzhledem k okolnostem vrtulník. Zároveň na Kohútku vyrazil i sanitní vůz,“ uvedl Antonín Paločko.

Vrtulník nakonec nebyl potřeba

Po příletu si zraněnou snowboardistku převzal lékař Letecké záchranné služby z Ostravy. „Poté, co vyhodnotil její zdravotní stav, došel k závěru, že transport vrtulníkem není zapotřebí. Naši záchranáři dívku pak zafixovali do vakuové matrace a předali jí posádce sanitního vozu,“ doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že sanitka slečnu následně odvezla k dalšímu ošetření do nemocnice ve Vsetíně.

(sd, Zdroj: Horská služba ČR, oblast Beskydy)

Příbuzné články