Moravian Open 2022 vyhrál domácí Jakub Knápek

Tři dny házeli discgolfisté své disky do košů v parku Svinec u Nového Jičína. Devátý ročník turnaje Moravian Open – Jiří Bílek Memorial 2022, patřící do nejvyšší české série KOSTKA stav Czech Discgolf Tour, vyhrál domácí Jakub Knápek z Nového Jičína.

Oproti takzvanému „paru“ hřiště potřeboval o 6 hodů méně a porazil všech 119 vyzyvatelů. Vítěz získal kromě poháru také finanční odměnu ve výši sedm tisíc korun.

Celou sérii, čítající čtyři turnaje, pak vyhrál Petr Striegler z Moravského Krumlova, který v soutěži Moravia Open skončil na druhém místě.

„Pouze tři discgolfisté se dostali pod par hřiště ve Svinci. To dokládá, jak mimořádně těžký tento závěrečný turnaj KOSTKA stav Czech Discgolf Tour byl. Letos se nám podařilo uspořádat vynikající čtyři turnaje a už se těšíme na jaro, kdy budeme moct odstartovat další ročník nejprestižnější série v Česku,“ dodává člen výkonné rady České asociace discgolfu Tomáš Šustek.

(mabys, zdroj: idisckgolf.cz)