Ostrava má novou Anglickou knihovnu

Anglická knihovna zahájila v Ostravě od pátku 1. září 2023 svou činnost. Je umístěna v ústřední budově Knihovny města Ostravy a vznikla ze stávajícího Britského centra a knižního fondu American Center. Toto specializované oddělení se bude pyšnit jedinečným knižním fondem v anglickém jazyce, čítajíc takřka 18 tisíc svazků beletrie a naučné literatury, pro dospělé i dětské čtenáře.

Čtenáři zde najdou učebnice všech úrovní, pracovní materiály ke zkouškám Cambridge English, metodické materiály pro pedagogy, zjednodušenou či dvojjazyčnou četbu, komiksy, stolní hry, oblíbenou literaturu z kategorie Young Adult a mnoho dalšího. Součástí služeb bude přístup k databázím eLibrary USA a Corinth 3D.

Lekce a besedy pro školy budou nedílnou součástí nabídky služeb, a to jak v českém, tak anglickém jazyce. Současně bude oddělení pořádat i kulturní a vzdělávací akce pro širokou veřejnost. Anglickou knihovnu najdete ve čtvrtém patře Ústředí Knihovny města Ostravy.

Jednou z oblíbených akcí pro veřejnost je také třeba čtenářský klub. Jedná se o skupinu čtenářů, kteří se pravidelně setkává, aby společně diskutovala o přečtených knihách.

Další informace najdete na www.kmo.cz.

(hav, foto: kmo.cz)