Zoo Ostrava přivítala půlmiliontého návštěvníka

V sobotu 9. září prošel branami Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava letošní půlmiliontý návštěvník. Návštěvník s pořadovým číslem 500 000 byl ve skupině kamarádů, kteří do zoo přijeli z Kravař, resp. z městské části Kouty.

Půlmiliontým návštěvníkem ostravské zoologické zahrady se stal Adam Miketta z Kravař-Koutů, který se do zoo vydal spolu se svými kamarády. Jubilejní návštěvník obdržel pamětní list a tašku s upomínkovými předměty.

V rekordním roce 2022 dorazil půlmiliontý návštěvník o 4 dny dříve (5. září).

Díky slunečnému a teplému víkendu už ale celková letošní návštěvnost zatím převýšila tu loňskou, kdy byla poprvé v historii Zoo Ostrava překonána hranice 600 000. Od začátku roku 2023 už přišlo do zoo přes 510 tisíc lidí. Příznivé počasí láká k návštěvě nejen o víkendech, ale stále více zájemců přijíždí i v pracovní dny.

Zoo je v září otevřena od 9 do 18 hod. Pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve. Poslední možný vstup do areálu je v 17 hod. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek.

Lidé si stále mohou prohlídku zoo zpestřit komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat, a to i během všedních dnů, projet se safari expresem přímo mezi zvířaty nebo mohou o sobotách a nedělích nahlédnout do pěstebních skleníků v rámci komentovaných prohlídek s průvodcem.

(sd, zdroj: TZ Zoo Ostrava)