Ostravský „pajdák“ bude slavit

Také zpěvačka Emma Smetana s Jordanem Hajem či hudební formace Poetika vystoupí ve středu 20. září 2023 během absolventského srazu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, která letos slaví 70. výročí. Oslavy se uskuteční od 15 hodin v novém City Campusu Ostravské univerzity. Návštěvníci se mohou těšit na nabitý program.

Pořadatelé uvádí, zvou nejen absolventy, zaměstnance, bývalé zaměstnance, studenty, ale i zaměstnance ostatních fakult univerzity a rektorátních pracovišť a také nejširší veřejnost se zájmem o dění na fakultě.

Připojují také pár faktografických dat: V roce 1953 byla založena Vyšší pedagogická škola v Opavě, která je právním předchůdcem fakulty. V roce 1959 byla škola přetransformována na Pedagogický institut a přestěhována do industriální Ostravy. Zásadním mezníkem pro další vývoj školy byla přeměna na pedagogickou fakultu v roce 1964, která se až v roce 1991 se stala součástí nové Ostravské univerzity. Pedagogická fakulta OU je tedy nejstarší součástí Ostravské univerzity a letos slaví 70. výročí od svého vzniku.

A co na návštěvníky čeká: „Budete mít možnost projít si expozici dobových fotografií a uměleckou výstavu Katedry výtvarné výchovy PdF OU. Po slavnostním zahájení, které proběhne v 15:30 v hale míčových sportů, se můžete těšit na přátelská setkávání. Jednotlivé katedry a Centrum dalšího vzdělávání pro Vás budou mít připravené stanoviště, kde na Vás bude čekat zábavný program, promítání fotografií z různých období, vystoupení sboru Katedry hudební výchovy PdF OU, komentovaná prohlídka City Campusu a výstavy nebo posezení s nejstaršími členy kateder.“

Na večer se chystají koncerty a jiné zábavné aktivity ve venkovních prostorech City Campusu OU. V areálu vystoupí Emma Smetana & Jordan Haj, Poetika, Boogr nebo třeba Malalata.

Další informace najdete na Facebooku.

(hav, foto: facebook.com/pdfostrava)