Vytvoř logo a maskota zimní olympiády, získej odměnu

Moravskoslezský kraj vyhlašuje soutěž o logo a maskota XI. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2025. Své návrhy mohou posílat žáci základních a středních škol v regionu. Autor vítězného návrhu se může těšit na odměnu v hodnotě 10 tisíc korun.

Olympiády dětí a mládeže se konají pokaždé v jiném kraji v republice. Zimní hry bude v roce 2025 pořádat Moravskoslezský kraj, a to ve spolupráci s Českým olympijským výborem. V rámci příprav zimní olympiády je potřeba vytvořit logo a maskota her. Tento úkol přenechává kraj těm, pro které je akce určena. Tedy dětem základních a středních škol.

„Logo a maskot by měly reprezentovat hodnoty Moravskoslezského kraje. Můžou se inspirovat historií, tradicemi, sportem, kulturou nebo třeba přírodou našeho regionu. Úkolem mladých autorů nebude poslat nám pouze samotný návrh, každá soutěžní práce musí také obsahovat myšlenku nebo příběh, který vysvětlí souvislost právě s naším regionem. Logo a maskot pak navíc musí být možné upravit do piktogramů jednotlivých sportů,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a vyjmenoval sporty, které budou znázorňovány: akrobatické lyžování, alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, snowboarding, sportovní lezení, šachy a taneční sport. Piktogramy mohou být buď součástí grafického soutěžního příspěvku nebo může být v dokumentu s příběhem slovně popsáno, jak by piktogramy vypadaly.

Soutěžní díla mohou mladí výtvarníci zasílat od 16. října do 10. listopadu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Osoby mladší 18 let se mohou zúčastnit pouze s písemným souhlasem svého zákonného zástupce. První tři místa budou odměněna poukázkami na nákup zboží v hodnotě 10 tisíc korun za 1. místo, 5 tisíc korun za 2. místo a 3 tisíce za 3. místo.
Podmínky soutěže a parametry, ve kterých mají být práce odeslány jsou k dispozici na stránkách kraje.

(hav s využitím tiskové zprávy, foto: olympijskytym.cz)