Buty, Dan Bárta nebo třeba Tichá s kapelou Bandjeez v Ostravě na náměstí

Akce nazvaná Ostravské Vánoce bude letos plná zajímavých koncertů. Jak již bylo avizováno, při slavnostním rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí zahraje od 19 hodin kapela Buty. Hned následující den v neděli 26. listopadu se na Hlavní scéně představí český zpěvák a hudebník 7krát3. Následující neděle pak budou patřit Danu Bártovi, česko-arménské zpěvačce Pam Rabbit nebo dvojici slovenských dýdžejů. Program na Hlavní scéně uzavře v sobotu 23. prosince 2023 Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez.

Hlavní scéna Ostravských Vánoc bude letos opět umístěna na Masarykově náměstí. Kromě živého vánočního stromu a zhruba padesáti stánků bude tradičně pro veřejnost největším tahákem hudební program, který realizátoři každoročně připravují. „V rámci propracované dramaturgie se snažíme postupně vyhovět všem návštěvníkům Ostravských Vánoc. Také letos proto nabídneme na Hlavní scéně program téměř každý den – od úterý do neděle, a v nabídce zohledníme všechny věkové kategorie i hudební vkus návštěvníků,“ říká Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky a vedoucí realizačního týmu Ostravských Vánoc.

Součástí programu, který budou realizátoři postupně zveřejňovat, tak budou opět divadélka pro děti, vystoupení cimbálovek, pěveckých sborů či swingových kapel. „Aby orientace pro návštěvníky byla co nejjednodušší, každý z programových dnů má svou specifickou dramaturgii. Stejně jako loni tak hlavní Hvězdy Vánoc zahrají opět vždy v neděli v podvečer,“ dodává dramaturg Ostravských Vánoc Filip Košťálek.

Sobota 25. listopadu 2023 bude po slavnostním rozsvícení vánočního stromu patřit oblíbené původně ostravské kapele BUTY. Hned v neděli ji na Hlavní scéně vystřídá český rapper a držitel Ceny Anděl z roku 2021 v kategorii sólový zpěvák 7krát3, o týden později, v neděli 3. prosince se mohou návštěvníci těšit na Dana Bártu s Illustratosphere. V neděli 10. prosince vystoupí zpěvačka Pam Rabbit a v neděli 17. prosince pak dvojice slovenských DJs MALALATA.

Vystoupení nedělních Hvězd Vánoc začíná na Hlavní scéně na Masarykově náměstí shodně v 18 hodin, před nimi letos poprvé zahrají méně známé kapely, které se realizátorům přihlásili na Open Call výzvu. Tradičně je mezi veřejností největší zájem o vystoupení při příležitosti rozsvícení vánočního stromu nebo pak ukončení programu na Hlavní scéně. „Poslední vystoupení Ostravských Vánoc proběhne letos v sobotu 23. prosince, kdy vystoupí Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez,“ uzavírá Miriam Lehocká.

Kompletní program všech scén zveřejní Ostravské Vánoce v následujících dnech na svém webu www.ostravskevanoce.cz.

(hav s využitím tiskové zprávy, foto: facebook.com/skupina.buty)