Kontroly na Stodolní zaměřené na konzumaci alkoholu mladistvými

Opatření zaměřeno na konzumaci alkoholu osobami mladšími osmnácti let proběhlo uplynulý pátek v nočních hodinách v barech a podnicích přímo na ulici Stodolní. Výsledkem bylo 14 mladistvých osob pod vlivem alkoholu, sedmnáctiletá dívka s více než dvěma promile pak skončila v nemocnici.

Páteční pozdní večer provedli strážníci ve spolupráci s kolegy z Policie České republiky speciální akci zaměřenou na konzumaci alkoholu mladistvými, a to přímo v barech a podnicích na ulici Stodolní.

Zkontrolováno bylo celkem devatenáct barů a podniků.

V rámci těchto kontrol pak bylo zjištěno celkem čtrnáct mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 0,10 do 2,07 promile alkoholu v dechu.

Hranici jednoho promile alkoholu překročili hned dvě sedmnáctileté dívky, přičemž jedna nafoukala 1,17 promile alkoholu a druhá dokonce 2,07 promile alkoholu.

Vzhledem k jejich stavu strážníci přivolali na místo RZS, kdy zdravotníci rozhodli o převozu mladistvé s dvěma promile do nemocnice. Druhá z dívek s menší hladinou alkoholu byla po shlédnutí lékařem předána do péče zákonnému zástupci.

Všemi případy se teď bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte.

V obdobných akcích budou ostravští strážníci i nadále pokračovat.

(sd, Zdroj: TZ Městská policie Ostrava)

Příbuzné články