Přijela si natankovat posilněná alkoholem

Na řidičku pod vlivem alkoholu upozornila v sobotu v podvečer strážníky obsluha benzínové pumpy v Moravské Ostravě poté, co pojala podezření, že natankovat si své vozidlo na benzinku přijela v silně podnapilém stavu.

V sobotu 8. 4. 2023 krátce před šestou hodinou večerní přijal operátor linky 156 volání obsluhy benzínové čerpací stanice v Moravské Ostravě, která uvedla, že se na čerpací stanici nachází řidička, u které má podezření, že požila alkohol.

Po příjezdu na místo se k hlídce přihlásila obsluha čerpací stanice a strážníkům popsala danou situaci.

Později zjištěná 47letá řidička přijela na benzínovou čerpací stanici v osobním motorovém vozidle Škoda. U stojanu natankovala palivo a následně vešla do provozovny, kde se pokoušela zaplatit platební kartou. To se jí však nepodařilo, neboť opakovaně zadala do terminálu chybný PIN a došlo tak k zablokování její platební karty.

O tom, že by mohla být řidička pod vlivem alkoholu svědčil kromě nemotorných pohybů, zablokování platební karty i silný zápach po alkoholu, který obsluha cítila při komunikaci s řidičkou.

Podezření, že je řidička pod vlivem alkoholu se následně prokázalo po provedení dechové zkoušky. Přístroj ukázal 2,62 promile alkoholu.

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie České republiky, která si celou věc převzala.

(sd, Zdroj: TZ Městská policie Ostrava)

Příbuzné články