Koledování v Zoo Ostrava

Na nadcházející sobotu připravila ostravská zoologická zahrada tradiční akci, při níž se můžete naladit na vánoční notu. Přijďte si zazpívat koledy u živého betléma, nazdobit medový perníček, vyrobit svíčku nebo připravit jedlé ozdoby pro volně žijící ptáky.

Tradiční předvánoční akce v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se uskuteční v sobotu 9. prosince. Program začne v 10 hodin zpíváním u živého betléma s Hitrádiem Orion. Betlém najdou návštěvníci v blízkosti expozice Na statku. Děti se mohou těšit na živá zvířata a na malou nadílku. Pro zahřátí se bude podávat teplý vánoční (nealkoholický) punč.

Program bude poté pokračovat ve výukovém centru, kde se mezi 11. a 13. hodinou uskuteční vánoční aktivity s vůní medu připravené ve spolupráci se členy Včelařského spolku Moravy a Slezska. Děti si budou moci nazdobit medové perníčky nebo vyrobit svíčku ze včelího vosku. K dispozici bude i materiál na výrobu jedlých ozdob pro volně žijící ptáky, které bude pracovníci zoo v průběhu zimy postupně rozvěšovat na krmítka. Není tedy nutné připravovat tyto ptačí ozdoby předem. Kdo si přesto chce přinést vlastní výtvory, doporučujeme korálky z jeřabin či šípků, vhodná je i čerstvá lojová koule, ale pozor, aby nebyla žluklá, a prosíme z ní také odstranit plastovou síťku. Na ozdobách si v zimním období pochutnají hlavně volně žijící ptáci, kteří se v areálu zoo běžně vyskytují, jako například sýkory, brhlíci, kosi či strakapoudi.

V tento den se také můžete zahřát v tropech – ty zažijete ve většině pavilonů (Tanganika, Malá Amazonie či Papua) nebo se můžete zúčastnit komentované prohlídky pěstebních skleníků. Prohlídky se konají v 11 a 14 hodin a jsou v ceně vstupného do zoo. Kvůli omezené kapacitě je třeba se registrovat předem prostřednictvím online formuláře. Víkendové prohlídky skleníků budou probíhat do 17. prosince. O vánočních prázdninách se pak proběhnou i speciální vánoční prohlídky skleníků, a to ve dnech 27., 28. a 29. prosince vždy v 11 hodin.

Zoo Ostrava je otevřena každý den v roce, v prosinci od 9 do 16 hodin, pokladny a pavilony se zavírají v 15 hodin. Až do Štědrého dne si mohou lidé zpestřit prohlídku zoo bonusem v rámci adventního kalendáře.

(sd, zdroj: TZ Zoo Ostrava)

Příbuzné články