Ostravské Dny Fajne rodiny nabídnou více než stovku akcí

Na pestrou škálu zajímavých aktivit se mohou těšit Ostravané díky letošních Dnů Fajne rodiny, které město Ostrava organizuje již počtvrté. Více než stovku akcí připravila téměř padesátka organizací, spolků, komunitních a volnočasových center. Dny Fajne rodiny odstartují symbolicky při příležitosti mezinárodního dne rodiny 15. května a ukončeny budou až 18. června 2023.

Cílem projektu je připomenout zásadní roli rodiny ve společnosti, posílit vzájemné vztahy a vrátit tématu zaslouženou pozornost. Většina akcí je buď se symbolickým vstupným, či zcela zdarma, případně se zvýhodněným vstupným pro rodiny.

Těšit se na různorodé akce mohou například ti, kteří jsou kreativní, protože Dny Fajne rodiny nabízí celou řadu tvořivých aktivit. Na své si však přijdou i „gurmáni“, připraven je rodinný piknik, smažení vaječiny, kurz pečení chleba z kvásku, příprava i receptury veganských receptů či program v kuchyni s nejmenšími a téma ovoce a vitamínů. Neschází ani Muzejní noc, Pohádkový les, Cesta do včelího města, netradiční prohlídka kostela, tábornický víkend či zahradní slavnost. Celé spektrum různých aktivit pro malé i velké připravila Knihovna města Ostravy. Pozadu nezůstalo ani Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo loutek Ostrava, Ostravské muzeum, Zoo, Dopravní podnik Ostrava a řada dalších organizací.

Detailní informace k programu, termínům Dnů Fajne rodiny naleznou zájemci na fajnarodina.cz.

Zájemci mohou také soutěžit, pokud absolvují vybranou akci v rámci Dnů Fajne rodiny mohou získat razítko do hrací karty. Kartu s pěti razítky lze vložit do sběrných schránek na určených místech do 13 hodin dne 16. června 2023. Vítězové budou vyhlášeni 18. června v průběhu akce Tátafest. Krom zážitků z již absolvovaných akcí tak vítězové získají například rodinné vstupenky a vouchery k různým aktivitám. Detailněji k soutěži opět na výše uvedeném webu Dnů Fajne rodiny.

(hav)