ParaSport Festival bude bavit rodiče i jejich děti

Přehlídka sportů, hudba, občerstvení a zábava pro celou rodinu. To je ParaSport Festival, který je určen dětem i jejich rodičům. Unikátní je tím, že zcela přirozeně propojuje svět handicapovaných se světem lidí bez handicapu. Konat se bude od čtvrtku 11. do soboty 13. května 2023 v ostravském Trojhalí Karolina.

Těšit se můžete třeba na autogramiády, talkshow Bomby k tyči se zajímavými hosty, Dakar zónu, exhibici Petra Korbela, domácí legendy ve stolním tenisu, koncert kapely Banda del Caffe, školu čepování piva a další. Na ParaSport Festivalu uvidíte také tyto sporty: parahokej, hokej, paraflorbal, parabasketball, parastolní tenis, showdown, střelba, paraatletika, boccia a další.

Kromě sportů a parasportů se můžete seznámit s výchovou a prací asistenčních psů, vyzkoušet si školu tlumočení do znakové řeči, vaření se speciálními pomůckami pro nevidomé a spoustu dalších zajímavých aktivit, se kterými se běžně nesetkáte. 

Tváří druhého ročníku ParaSport Festivalu se stal jeden z nejlepších tuzemských hokejových trenérů Václav Varaďa a parahokejový reprezentační útočník Václav Hečko. Program totiž letos zve opět na přehlídku parasportů, ale také oblíbené talkshow Bomby k tyči a Bez frází a promítání úvodního zápasu MS v hokeji 2023 mezi Slovenskem a Českem živě s Václavem Varaďou a hokejovými experty Jakubem Koreisem a Richardem Tesařem.

Pořadatelé k akci také uvádí, že cíl druhého ročníku festivalu, který se loni na ostravské festivalové scéně představil coby ParaFest, zůstává letos pod názvem ParaSport Festival opět stejný. Druhý ročník festivalu se ale přeci jen o něco více zaměřuje právě na sportovní a také hokejové fanoušky. „Hokej i parahokej jsou v Ostravě, potažmo v Moravskoslezském kraji doma. A jelikož se náš festival koná souběžně se startem hokejového mistrovství světa, bylo naše spojení nasnadě,“ uvedla programová vedoucí ParaSport Festivalu Zuzana Janošová. Highlighty se tak stal nejsledovanější český podcast o hokeji v podobě živé talkshow Bomby k tyči s bývalým extraligovým útočníkem a hokejovým expertem O2 TV Sport Jakubem Koreisem a komentátorem Nova Sport Richardem Tesařem. Jako hosta pro svou talkshow si přizvali pro ParaSport Festival ideálního hokejového experta v Moravskoslezském kraij Václava Varaďu.

Propojení Václava Varadi s hokejem ale i parahokejem je v podstatě celoživotní. Varaďa totiž hokejově vyrůstal v Kopřivnici se současným trenérem české parahokejové reprezentace Jiřím Břízou. „Mistrovství světa v parahokeji v Ostravě několik let zpátky bylo pro mě silným zážitkem. Poznamenalo mne a do dalších let zcela jistě pomohlo i v mé trenérské práci,“ komentoval během focení vizuálu ParaSport Festivalu trenér Václav Varaďa. „Pro nás byla pak jasná volba ve sportovní lince festivalu pokračovat, a proto jsme rádi, že sobotní program bude patřit projektu 3. poločas+ Bez frází, velmi osobním příběhům předních českých sportovců,“ doplnila Zuzana Janošová.

Další informace a program akce najdete na parasportfestival.cz nebo třeba na Facebooku.

(hav, foto: parasportfestival.cz)

Příbuzné články