Den pro seniory v Zoo Ostrava

V sobotu 16. září se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční tradiční akce pro seniory. Tento den budou mít lidé nad 60 let volný vstup do zoo a připraven pro ně bude i speciální doprovodný program.

Zájemci se mohou zúčastnit komentované prohlídky s průvodcem. Prohlídka začne v 10:00 hod. u vstupu do zoo a potrvá cca 2 hodiny.

Lidé se o zvířatech, jejich chovu v zoo i dalších zajímavostech dozvědí i v rámci komentovaných setkání u vybraných druhů zvířat, která budou probíhat podle aktuálního časového harmonogramu. Kdo bude chtít, může také nahlédnout do pěstebních skleníků, které jsou běžně návštěvníkům nepřístupné.

Komentované prohlídky botanického zázemí s průvodcem probíhají od 11 nebo od 14 hod. a jsou v ceně vstupného do zoo. Kvůli omezené kapacitě je nutné se nahlásit předem. Sraz zájemců je u vstupu do zoo. V pavilonu afrických zvířat si pak mohou pamětníci zavzpomínat u výstavy mapující historii ostravské zoologické zahrady, od vzniku a fungování ještě v areálu v Ostravě-Kunčičkách až po současnost ve Slezské Ostravě.

Vstup do zoo je v tento den pro všechny seniory nad 60 let zdarma! Prokázat se musejí platným dokladem totožnosti. V případě nepříznivého počasí se některé doprovodné aktivity neuskuteční. Vstup zdarma ale platí za každého počasí.

(sd, zdroj: TZ Zoo OStrava)

Příbuzné články